Niezbędne wyposażenie do myjni mobilnych

Niezbędne wyposażenie do myjni mobilnych

Wyposażenie niezbędne do efektywnego używania myjni mobilnych.

Dla zapewniania poprawnej i bezpiecznej pracy (środowisko wody, prąd wysokiego napięcia) a także uciążliwości związanych z ciągnięciem za sobą podczas mycia kabla i węża niezbędnym jest dodatkowe nabycie:

  • Zespołu bloczków do których podczepione są przewody (kabel+wąż) a które to przesuwają się po rozciągniętej górą linie bądź w szynie. Najczęściej stosuje się linę o przekroju 8 mm² o drobnym splocie pokrytej tworzywem lub zabezpieczonej przed korozją poprzez cynkowanie itp., którą rozciąga się górą na odpowiedniej wysokości w osi mytego pojazdu.
  • Można do tego celu wykorzystać istniejące ściany budynku, wiaty (z reguły na mycie będziemy wykorzystywać naturalnie osłonięte miejsca) lub postawić odpowiednie słupy (często wystarczy do tego celu użyć dwuteownik 150) do których podwiesić i odpowiednio napiąć linę z bloczkami.
  • Bardzo istotną sprawą jest dobranie odpowiedniej ilości bloczków, aby po ich zsunięciu długość zwisu była odpowiednia (nie dotykała dachu mytego pojazdu) i ułatwiała bezkolizyjną pracę podczas mycia (przesuwanie myjni).
  • Innym sposobem podwieszenia przewodów jest ich umieszczenie w specjalnych uchwytach przesuwanych w szynie w kształcie C. Z reguły szynę wykorzystywać będziemy do mocowań wewnątrz, choć nie koniecznie. Ważnym elementem jest odpowiednia jakość kabla i węża. W tym przypadku nie należy kierować się tylko ceną ale przede wszystkim jakością. Wąż i kabel musi być odpowiednio elastyczny, nie załamujący się, odporne na działanie środowiska panującego na myjni a także światła i innych związków chemicznych powodujących niszczenie materiałów.
Translate this page »