Myjki ciśnieniowe

Home / Myjki ciśnieniowe

Urządzenia gorącowodne Kränzle Therm 870 oraz 1165

Wysokociśnieniowa myjka na wodę gorącą Kränzle-Therm łączy w sobie wiele opracowanych przez tą firmę innowacji technicznych. Wszystkie służą niezawodnej eksploatacji, bezpieczeństwu urządzenia, a przede wszytskim ich użytkownikom i wygodnemu serwisowaniu. Urządzenia Kränzle-Therm są przyjazne dla środowiska, czyste i ciche, odzwierciedlają najnowszy poziom techniki i bezpieczeństwa.

Przystosowane do pracy ciągłej w trudnych warunkach, np.: w budownictwie, przemyśle ciężkim, rolnictwie, dużych myjniach itp. Ze wszech miar nowoczesna konstrukcja wyróżnia się funkcjonalnym, niepowtarzalnym designem, wysoką jakością i wytrzymałością podzespołów.

Wysoka skuteczność cieplna

Kocioł wysokociśnieniowy charakteryzuje wysoka skuteczność cieplna, duża powierzchnia wymiany cieplnej. Dzięki temu praca z parą nie stanowi problemu. Urządzenie z łatwością uzyskuje parametry robocze temperatury przekraczające 100 C. Zmniejsza to konieczność zastosowania detergentu. Znakomicie ułatwia usuwanie zabrudzeń smarowych. Elementy tłoczone – standardowe rozwiązanie występujące w myjkach – zastąpiono toczonymi. Pozwoliło to na zwiększenie wytrzymałości zasadniczego dla agregatu gorąco wodnego elementu konstrukcyjnego. Pompa i silnik pracują na obniżonych obrotach 1450 obr./min, wbudowany by-pass, na wyposażeniu regulator ciśnienia i wydatku wody. Kranzle THERM pracuje ze środkiem chemicznym bez straty ciśnień, co zwiększa możliwości zastosowania myjki.

System dozoru płomienia

Urządzenie wyposażono w analogowy termostat, który pokazuje wartość zadanej temperatury. Jako standard w gorącowodnych agregatach kranzle THERM zastosowano system dozoru płomienia Flame Control System. Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych systemów zabezpieczających w swojej klasie. System ten działa w oparciu o fotorezystor umieszczony w kotle oraz czujnik temperatury spalin. Tak wszechstronny zakres zabezpieczeń sprawia, ze THERM to urządzenie niezwykle bezpieczne. Urządzenie posiada funkcjonalne kieszenie na akcesoria. Duży plastikowy zbiornik na olej napędowy z wbudowanym miernikiem poziomu paliwa.

Kranzle Therm stanowi wzór jakościowy w swojej klasie. Sprawdzona w wielu profesjonalnych zastosowaniach na całym świecie . Agregat posiada wszystkie niezbędne certyfikaty dopuszczające go do sprzedaży na polskim rynku.

Co wyróżnia produkty Kränzle Therm

Optyczna kontrola płomienia

Ogrzewane olejem urządzenia Kranzle-therm są wyposażone w optyczną kontrolę płomienia. Nad komorą spalania znajduje się fotokomórka, która jest połączona z centralnym elektronicznym układem sterowniczym. Jeśli fotokomórka zarejestruje gaśnięcie płomienia mimo dopływu paliwa, to po krótkim czasie dopływ paliwa zostanie wstrzymany, a na wyświetlaczu termostatu pojawi się komunikat o błędzie

Licznik roboczogodzin

W cyfrowych termostatach wysokociśnieniowych myjek na wodę gorącą Kränzle-therm jest zintegrowany licznik godzin pracy. Jeśli klawisz °C albo klawisz % jest wciśnięty dłużej niż 2 sekundy, to wówczas przez 5 sekund ukazują się jedno po drugim wskazania licznika roboczogodzin pompy i palnika. Ułatwia to np. określenie momentu przeprowadzenia przeglądów technicznych przez serwis.

Regulowana moc palnika

Ogrzewane olejem urządzenia Kranzle-therm są wyposażone w cyfrowy termostat, który umożliwia obecnie pracę w dwóch trybach:
Tryb 1: Regulacja za pomocą termostatu °C – Wartość zadana temperatury w °C może być wstępnie ustawiona za pomocą klawiszy (+ -). Termostat mierzy temperaturę wody na wyjściu spirali grzewczej i włącza lub wyłącza palnik na podstawie zadanych wartości. Zmierzona w °C temperatura wody wyświetlana jest na wskaźniku (wyświetlacz Ist).
Tryb 2: Moc palnika %–  Moc palnika w % może być wstępnie wybrana za pomocą klawiszy (+ -). Palnik jest na podstawie zadanych wartości włączany i wyłączany z określoną częstotliwością. Temperatura wody na wyjściu spirali grzewczej mierzona jest i wyświetlana w °C na wyświetlaczu (Ist). Temperatura wynika przy tym z aktualnie ustawionej wydajności tłoczenia (ciśnienia) oraz podanej na wyświetlaczu mocy palnika. Tryb 2 ma w porównaniu do trybu 1 tę zaletę, że temperatury, ( jeśli już parametry są określone) utrzymują się na poziomie +/- 1°C. Zalecane przy pracy z obniżonym zużyciem wody i w niskich temperaturach.

Wyposażenie zabezpieczające

Zawór regulacji ciśnienia do bezstopniowej regulacji ilości i ciśnienia wody. Ten zawór umożliwia również bezciśnieniową pracę w układzie bypasu.
Zawór bezpieczeństwa, który zabezpiecza urządzenie przed niedopuszczalnie wysokim nadciśnieniem.
Czujnik przepływu, który przy braku wody wyłącza palnik olejowy i w ten sposób nie dopuszcza do przegrzania komory grzewczej.
Wyłącznik ciśnieniowy, który steruje wyłączeniem palnika i dopuszcza spalanie tylko w obecności ciśnienia roboczego.
Drugi specjalny wyłącznik ciśnieniowy różnicowy, który umożliwia automatyczne odłączenie urządzenia, w przypadku kiedy pistolet jest zamknięty dłuąej niż 30 sekund.
Wyzwalacz nadprądowy, który wyłącza urządzenie przy nadmiernym poborze prądu.

DANE TECHNICZNE THERM 870 THERM 1165
Ciśnienie robocze (regulowane bezstopniowo) 30-170 bar 30-165 bar
Dozwolone nadciśnienie 190 bar 180 bar
Wydatek wody 870 l/h 1160 l/h
Zakres temperatury  (temp. wody dopływu 12 C) 30-80 C 30-80 C
Faza pary 140 C 140 C
Opóźnione wyłączanie silnika Tak Tak
Total Stop Tak Tak
Czujnik przepływu wody Tak Tak
Przewietrzenie komory kotła przed zapłonem Tak Tak
Termostat bezpieczeństwa (czujka temperatury spalin) Tak Tak
Wyłączanie zapłonu przy braku paliwa Tak Tak
Zużycie paliwa przy maksymalnym wykorzystaniu mocy grzewczej 5,8 kg/h 6,6 kg/h
Moc grzewcza kotła 60 kW 67 kW
Pojemność zbiornika paliwa 35 l 35 l
Wąż wysokociśnieniowy NW 8 10 mb 10 mb
Podłączenie elektryczne 400 V, 12,5 A, 50 Hz 400 V, 12,5 A, 50 Hz
Pobór mocy P 1 = 4,8 kW P 1 = 7,5 kW
Moc robocza P 2 = 4,0 kW P 2 = 5,3 kW
Masa urządzenia 220 kg 220 kg
Wymiary (dł x szer x wys) w mm 800 x 1200 x 1050 800 x 1200 x 1050
 • Urządzenie Total-Stop z opóźnieniem wybiegu
 • Bezpieczne rozłączanie
 • Kontrola przepływu
 • Wstępne napowietrzanie komory spalania
 • System optycznej kontroli płomienia
 • Termostat bezpieczeństwa powoduje rozłączenie przy temperaturze spalin wyższej niż 230oC
 • Poczwórny system zabezpieczeń z ochroną przeciążeniową
 • Przerwanie spalania przy braku oleju opałowego
 • Licznik roboczogodzin
 • Zasysanie środka myjącego
 • Wysokociśnieniowy wąż z oplotem stalowym (na bębnie): 20m
 • Wysokociśnieniowy wąż z oplotem stalowym (bez bębna): 10m
 • Pistolet z bezpiecznym rozłączaniem
 • Lanca Turbokiller ze stali szlachetnej (opcjonalnie)
 • Lanca o płaskim strumieniu z rury ze stali szlachetnej
 • Hamulec nastawny / Wejściowy filtr do wody
 • pistolet wysokociśnieniowy w osłonie termicznej
 • lanca 500 mm z osłoną dyszy
 • wąż wysokociśnieniowy w oplocie stalowym 10 mb

Chcesz być profesjonalnie obsłużony? To dobrze trafiłeś!

Translate this page »