Jak zainstalować myjnię objazdową w swoim miejscu pracy?

Home / Do myjni EBA2000L / Jak zainstalować myjnię objazdową w swoim miejscu pracy?

 

Do użytkowania myjni potrzebujemy doprowadzić wodę i prąd. Poniżej przedstawimy jak można zorganizować swoje miejsce aby służyło długie lata.

 

 

Dla zapewniania poprawnej i bezpiecznej pracy w warunkach środowiska wody i prądu wysokiego napięcia, niezbędnych jest kilka elementów. Szczególnie polecamy wyposażenie stoiska w:

  • okablowanie- kabel elektryczny w specjalnej miękkiej wodo-benzynoodpornej gumie
  • wąż podwójny z oplotem w specjalnej gumie niezałamujący się i nie pękający w odcinkach 40 mb.
  • konstrukcje pod kable lub słupy
  • zespół bloczków przesuwnych
  • wspornik montowany na myjni zabezpieczający przewody oraz ułatwiający ich przesuwanie.

Okablowanie – do wieloletniej eksploatacji myjni warto stosować najlepsze rozwiązania. Wytrzymałe kable i węże wodne możemy dostarczyć Państwu wraz z myjnią.

 

Rozciągnięcie liny na długość pojazdu:

 

 

Zespołu bloczków, do których podczepione są przewody doprowadzające wodę i prąd, przesuwają się po rozciągniętej górą linie, bądź w szynie. Najczęściej stosuje się linę o przekroju 8 mm² o drobnym splocie pokrytej tworzywem lub zabezpieczonej przed korozją np. poprzez cynkowanie. Bardzo istotną sprawą jest dobranie odpowiedniej ilości bloczków, aby po ich zsunięciu długość zwisu była odpowiednia (nie dotykała dachu mytego pojazdu) i ułatwiała bezkolizyjną pracę podczas mycia (przesuwanie myjni).

Linę należy rozciągąć górą na odpowiedniej wysokości w osi mytego pojazdu. Do tego celu można wykorzystać istniejące ściany budynku, wiaty (polecamy do mycia wykorzystywać osłonięte miejsca) lub postawić odpowiednie słupy (często wystarczy do tego celu użyć dwuteownik 150), do których podwiesić i odpowiednio napiąć linę z bloczkami.

Wspornik montowany na myjni zapobiega wkręcaniu się kabli i węża w włosie podczas zsuwania bloczków.

Translate this page »